Úvod > MŠ Varhánkova

Mateřská škola Varhánkova ,,U veselých zvířátek"

Koncepcí školy je vychovávat spokojené, radostné děti připravené pro další život s akcentem na oblast estetiky.

Vize školy: „Při každé hře ať se dítě učí. Učení ať je vždy hrou“.

Mateřská škola poskytuje prostor pro vytvoření povědomí o krásách světa a následné využití prožitků ke slovním a hudebním hrám a zdokonalování si výtvarných a pracovních dovedností.
Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu, který nese název „U veselých zvířátek“, který je rozdělen do pěti bloků:

• Podzimní zvířátka – zahradníčci
  • Zvířátka čarují
  • Zvířátka a sněhulák
  • Zvířátka na jaře
  • Zvířátka cestují

Děti jsou rozděleny do 6 tříd:

Kuřátka

paní učitelka Pavla Valentová
paní učitelka Šárka Chmelová                           Asistent pedagoga - Jana Kotíková

Berušky

paní učitelka Pavla Gregarová (zástupkyně ředitelky pro MŠ Varhánkova)
paní učitelka Bc.Pavla Šorfová

Rybičky

paní ředitelka Marcela Klímová
paní učitelka   Zdeňka Holcmanová

Tygříci

paní učitelka Ludmila Večeřová
paní učitelka Kristýna Satrapová, DiS.

paní učitelka Markéta Boubelová, DiS.
paní učitelka Jitka Neprašová

Motýlci

paní učitelka Tereza Dvořáková, DiS.
paní učitelka Bc.Martina Drápelová

Nepedagogičtí zaměstnanci

• paní ekonomka: Záškodová Radmila
  • paní školnice Šrůtková Adriana, Cinková Marcela, Myšičková Jana
  • pan školník Záškoda Ondřej
  • vedoucí školní jídelny Čaloudová Iveta
  • paní kuchařky Hošková Dagmar, Matoušková Blanka, Kuncová Blanka, Sobotková Ilona

Z mimoškolních aktivit nabízíme preventivní logopedickou péči, kterou na škole vykonává šest paní učitelek. Jsme zařazeni do celostátního projektu o ekologii „Mrkvička“.
Během celého školního roku pořádáme pro děti mnoho akcí. Divadélka v MŠ, v sále Městského kina nebo v sále polenského Zámku. Spolupracujeme se ZUŠ, ZŠ, Husovou knihovnou a předškolní děti  2x do roka vystupují v DPS pro starší občany – na Vánoce a na Den matek. Pořádáme také tvořivá odpoledne pro děti a rodiče, Mikulášskou nadílku, posezení u vánočního stromečku, maškarní karneval, pálení čarodějnic, besídky ke Dni matek, oslavujeme MDD, loučíme se s předškoláky v sále ZUŠ, vyrábíme tablo pro předškoláky, oslavujeme s dětmi svátky a narozeniny. Na konci školního roku jezdíme s dětmi na výlet do ZOO.
Účastníme se výtvarných soutěží.
Velkou výhodou je naše školní zahrada, která poskytuje našim dětem velké vyžití. Je prostorná a poskytuje dětem koutky ke hraní jak ve stínu, tak na sluníčku. Od roku 2012 máme okolo školky i dvě menší zahrady. Na velkou zahradu chodí 4 třídy najednou a na malé zahrady vždy 1 třída. Třídy se na zahradách pravidelně střídají.  Zahrada se postupně dovybavuje herními prvky. Interiér MŠ je vkusně vyzdoben a snažíme se ho každým rokem vylepšovat.