Úvod > MŠ Na Podhoře

Duhová školka „Na Podhoře"

Vize školky:

„Stejně jak slunečnice,
co za sluncem stáčí květ,
děti u nás rozzáří se –
kolem nich se točí svět.“

MŠ Na Podhoře je otevřenou školkou pro všechny děti a jejich rodiče. Název „Duhová“ vyplývá z propracovaného Školního vzdělávacího programu do pěti témat podle barev duhy:

Září – říjen:
Modrá, pro začátek kamarádství dobrá.
Listopad – prosinec: Oranžová, srdíčko nám zahřívá.
Leden – únor: Sněhobílá, radosti zimy odkrývá.
Březen – duben: Zelená, s trávou květy spojená.
Květen – červen: Žlutá barva sluníčka, do světa je cestička

Duhový program je zaměřen na zlepšování citových projevů a vzájemných vztahů mezi dětmi i dospělými, na seznamování s tradicemi, přírodou, společností, na prohlubování rodinných pout, na otužování a zdokonalování tělesné kondice, na zdravé výživě, na integraci dětí s postižením, které je možné zvládnout v běžné mateřské škole.
Celý program je plněn hravou a tvořivou formou, velký prostor je dáván tvořivé dramatice, výtvarným, hudebním a pracovním činnostem jako formě učení.

Děti jsou rozděleny do třech tříd:

paní uč. Vlachová Jana              paní uč. Petrová Marie              paní uč. Mgr. Peřinová Jaroslava

paní uč. Rychtecká Tereza        paní uč. Vacková Jaroslava         paní uč. Mgr. Bednářová Jitka,

asistent pedagoga  Grulichová Ivana                      vedoucí učitelka

paní školnice: Flesarová Markéta, Prchalová  Lucie

pan školník: Záškoda Ondřej

Z mimoškolních aktivit nabízíme cvičení v tělocvičně DDM, preventivní logopedickou péči. Jsme zařazeni do celostátního projektu o ekologii „Mrkvička“.
Během celého školního roku navštěvujeme mnoho kulturních akcí buď ve společenském sále nebo přímo v MŠ. Spolupracujeme se ZUŠ, ZŠ.
Pořádáme akce „šité“ přímo na míru naší školce a jejich malým obyvatelům: např. besídka na Mikuláše, vánoční besídky, tvoření s rodiči, masopust, pálení čarodějnic, soutěžní odpoledne se skauty, odpoledne ke Dni matek, dobrodružné výpravy na konec školního roku s přespáním ve školce.
Předškolní vzdělávání vychází ze života dítěte a jeho skutečných potřeb, snaží se naplnit všechny znaky prožitkového učení – spontaneitu, objevnost, komunikativnost, prostor pro aktivitu a tvořivost, manipulaci, experimentování a hru.
Spokojenost je zaručena sehraným a stabilním kolektivem, ochotou nového vzdělávání a velkou tvůrčí aktivitou.

25. 11. Kateřina

Zítra: Artur