Drobečková navigace

Úvod > MŠ Tyršova

Mateřská škola Tyršova ,,Včelka"MŠ VČELKA
do svého školního vzdělávacího programu s názvem NA DOBRÉM POČÁTKU VŠECHNO ZÁLEŽÍ, zařazuje ekologickou a environmentální výchovu.


ŠVP je zpracován do pěti bloků:

  • Kamarád, kamarád, to je ten, koho mám rád
  • Barevný strýček podzim
  • Zima, zima, zimička, hází bílá peříčka
  • Jaro už k nám letí
  • Proč se červen červenáTřída:

paní učitelka Jarošová Alena, zástupkyně ředitelky pro pracoviště MŠ Tyršova

paní učitelka Brátová Lenka

paní školnice Langová Blanka  

 


MŠ se snaží o to, aby děti již od útlého věku poznávaly a pozorovaly přírodu všemi smysly, vštípily si základy zdravého způsobu života a ,,drobnosti“, které s tímto úzce souvisí. V naší MŠ  vládne téměř rodinná atmosféra. Velice dobrá je spolupráce s rodiči.
Často chodíme s dětmi do nedalekého lesa Březina, k rybníku Peklo a do přírody na tematicky zaměřené vycházky. Příroda se tak pro nás stává jednou velkou učebnou. Celoročně využíváme dětmi nasbírané přírodniny k tvořivým činnostem. Školní zahrada slouží dětem nejenom ke hrám, sportu a relaxaci, ale i zde se snažíme děti přiblížit zákonitosti přírody. Děti společně s učitelkami pečují o okrasnou i užitkovou část zahrady. Samozřejmostí pro nás všechny je třídění odpadu, sběr pomerančové kůry. Usilujeme o kvalitní a trvale se zlepšující zařazení ekologické výchovy do celkového života MŠ. Náměty pro další práci čerpáme ze zkušeností, vzdělávacích akcí, regionálních setkání v rámci projektu MRKVIČKA, z návštěv ekologických center

24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata

 

1.9.2010 - Nový web

Byla spuštěna webová prezentace MŠ Polná

LOGO_MS-2.png

design loga Jiří Klíma

Zřizovatel - Město POLNÁ

Oficiální stránky města Polná
znak.gif

Tygr s mladaty.jpg

Návštěvnost stránek

132417
foot.png