Úvod > Stará struktura - nemazat > MŠ Varhánkova_old

Mateřská škola Varhánkova ,,U veselých zvířátek"

Koncepcí školy je vychovávat spokojené, radostné děti připravené pro další život s akcentem na oblast estetiky.

Vize školy: „Při každé hře ať se dítě učí. Učení ať je vždy hrou“.

Mateřská škola poskytuje prostor pro vytvoření povědomí o krásách světa a následné využití prožitků ke slovním a hudebním hrám a zdokonalování si výtvarných a pracovních dovedností.
Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu, který nese název „U veselých zvířátek“, který je rozdělen do pěti bloků:

• Podzimní zvířátka – zahradníčci
  • Zvířátka čarují
  • Zvířátka a sněhulák
  • Zvířátka na jaře
  • Zvířátka cestují

Děti jsou rozděleny do 6 tříd:

Kuřátka

Berušky

děti  2-3 leté

paní učitelka Valentová Pavla

paní učitelka Večeřová Ludmila

paní učitelka Vomelová Martina, Bc. paní učitelka Vacková Lucie, Bc.

chůva Boubelová Markéta

Rybičky

Tygříci

děti 5 -7 leté

paní ředitelka Klímová Marcela

paní učitelka Gregarová Pavla, vedoucí učitelka

paní učitelka Holcmanová Zdeňka

paní učitelka Šorfová Pavla, Bc.

ŽABIČKY

Motýlci

děti 3 - 5 leté

paní učitelka Pokorná Michaela, Bc.

paní učitelka Pospíchalová Veronika

MOTÝLCI

Motýlci

děti 3 - 5 leté

paní učitelka Jouklová Monika, Bc.

paní učitelka Dvořáková Tereza, DiS.

paní ekonomka Záškodová Radmila

paní školnice Šrůtková Adriana, Cinková Marcela, Myšičková Jana

pan školník Záškoda Ondřej

vedoucí školní jídelny Tumová Zdenka

paní kuchařky Čaloudová Iveta, Matoušková Blanka, Kuncová Blanka, Sobotková Ilona

Z mimoškolních aktivit nabízíme preventivní logopedickou péči, kterou na škole vykonává šest paní učitelek. Jsme zařazeni do celostátního projektu o ekologii „Mrkvička“
Během celého školního roku pořádáme pro děti mnoho akcí. Divadélka v MŠ, v sále Městského kina nebo v sále polenského Zámku. Spolupracujeme se ZUŠ, ZŠ, Husovou knihovnou a předškolní děti  2x do roka vystupují v DPS pro starší občany – na Vánoce a na Den matek. Pořádáme také tvořivá odpoledne pro děti a rodiče, Mikulášskou nadílku, posezení u vánočního stromečku, maškarní karneval, pálení čarodějnic, besídky ke Dni matek, oslavujeme MDD, loučíme se s předškoláky v sále ZUŠ, vyrábíme tablo pro předškoláky, oslavujeme s dětmi svátky a narozeniny. Na konci školního roku jezdíme s dětmi na výlet do ZOO.
Účastníme se výtvarných soutěží.
Velkou výhodou je naše školní zahrada, která poskytuje našim dětem velké vyžití. Je prostorná a poskytuje dětem koutky ke hraní jak ve stínu, tak na sluníčku. Od roku 2012 máme okolo školky i dvě menší zahrady. Na velkou zahradu chodí 4 třídy najednou a na malé zahrady vždy 1 třída. Třídy se na zahradách pravidelně střídají.  Zahrada se postupně dovybavuje herními prvky.
Interiér MŠ je vkusně vyzdoben a snažíme se ho každým rokem vylepšovat.