Úvod > MŠ Varhánkova

Mateřská škola Varhánkova
,,U veselých zvířátek"

Koncepcí školy je vychovávat spokojené, radostné děti připravené pro další život s akcentem na oblast estetiky.

Vize školy: „Při každé hře ať se dítě učí. Učení ať je vždy hrou“.

Mateřská škola poskytuje prostor pro vytvoření povědomí o krásách světa a následné využití prožitků ke slovním a hudebním hrám a zdokonalování si výtvarných a pracovních dovedností.
Pracujeme podle Školního vzdělávacího programu, který nese název „U veselých zvířátek“, který je rozdělen
do pěti bloků:

• Podzimní zvířátka – zahradníčci
  • Zvířátka čarují
  • Zvířátka a sněhulák
  • Zvířátka na jaře
  • Zvířátka cestují

Děti jsou rozděleny do 6 tříd:

děti  3-5 leté

paní učitelka Chvátalová Jitka                                    paní učitelka Valentová Pavla

paní učitelka Poláčková Šárka                                   paní učitelka Vomelová Martina, Bc.

děti 5 -7 leté

paní ředitelka Klímová Marcela                                paní učitelka Gregarová Pavla, vedoucí uč.

paní učitelka Vomelová Hana                                   paní učitelka Šorfová Pavla, Bc.

ŽABIČKY                                                                        MOTÝLCI

děti 3 - 5 leté                                                                        děti 3 - 5 leté

paní učitelka Holcmanová Zdeňka                                      paní učitelka Vacková Iveta, Bc.

paní učitelka Klímová Petra, Bc.                                         paní učitelka Šrůtková Adriana

paní ekonomka Záškodová Radmila

paní školnice Šrůtková Adriana, Cinková Marcela, Myšičková Jana

pan školník Záškoda Ondřej

vedoucí školní jídelny Tumová Zdenka

paní kuchařky Čaloudová Iveta, Matoušková Blanka, Kuncová Blanka

Z mimoškolních aktivit nabízíme pro starší děti hru na zobcovou flétnu pod vedením učitelky ze ZUŠ a preventivní logopedickou péči, kterou na škole vykonávají čtyři paní učitelky.
Jsme zařazeni do celostátního projektu o ekologii „Mrkvička“
Během celého školního roku pořádáme pro děti mnoho akcí. Divadélka v MŠ, v sále Městského kina nebo v sále polenského Zámku. Spolupracujeme se ZUŠ, ZŠ, Husovou knihovnou a předškolní děti  2x do roka vystupují v DPS pro starší občany – na Vánoce a na Den matek. Pořádáme také tvořivá odpoledne pro děti a rodiče, Mikulášskou nadílku, posezení u vánočního stromečku, maškarní karneval, pálení čarodějnic, besídky ke Dni matek, oslavujeme MDD, loučíme se s předškoláky v sále ZUŠ, vyrábíme tablo pro předškoláky, oslavujeme s dětmi svátky a narozeniny. Na konci školního roku jezdíme s dětmi na výlet do ZOO.
Účastníme se výtvarných soutěží, sbíráme kaštany pro zvířátka, víčka od PET lahví.
Velkou výhodou je naše školní zahrada, která poskytuje našim dětem velké vyžití. Je prostorná a poskytuje dětem koutky ke hraní jak ve stínu, tak na sluníčku. Od roku 2012 máme okolo školky i dvě menší zahrady. Na velkou zahradu chodí 4 třídy najednou a na malé zahrady vždy 1 třída. Třídy se na zahradách pravidelně střídají.  Zahrada se postupně dovybavuje herními prvky.
Interiér MŠ je vkusně vyzdoben a snažíme se ho každým rokem vylepšovat.

13. 12. Lucie

Zítra: Lýdie